| FD34567 a întrebat:

Neata! Eu vreau sa slabesc fara sa fac sport. Deci am incercat si merge. Slabesc cam jumatate de kilogram pe zi daca nu mananc deloc si ideea este ca am inceput sa fac asa: mananc cat de putin pot, imi fac poftele si nu imi bag degetele pe gat ca sa vomit. Cum? Mestec mancarea apoi o scuip direct.
Mi se pare un plan bun insa nu sunt sigura cat va functiona si daca este sanatos ce fac? Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu ai impresia ca organismul tau traieste doar din gust? chestia asta merge 2-3 zile pe urma ai sa lesini de foame

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu ezita ideea sa NU faci sport.
De ce sa nu faci sport, ti-e lene sa fugi?
Sportul este mai sanatos ( pentru slabit ) ca toate medicamentele sau stiu eu ce ceaiuri.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Nu mi se pare corect ceea ce faci-nu este sanatos -

| MirceaRadu21 a răspuns:

Sper sa te ajute informatiile de pe site-ul asta: http://d-news.ro/category/sanatate/

| Rozamfira a răspuns:

Http://www.libertatea.ro/detalii/articol/slabeste-dieta-mainii-490259.html
Si asta este buna
O matusa de a mea a incercat si a slabit pe luna cu 19 kg