| 8623 a întrebat:

Niste colegi imi dau palme peste cap.Nu foarte des, o data la cateva zile.Ce pot pati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Te prostesti.

| DaniTDCI a răspuns:

Iti cumperi un spray cu piper, il tii la tine iar cand te mai ating acei indivizi le arungi cate un jet la fiecare in ochi, vei vedea cum isi vor da singuri palme de durere si usturime happy

| unvecin a răspuns:

Din punct de vedere medical loviturile la cap nu sunt bune. Dar nu e numai asta e și partea emoțională, nu e deloc OK ca unii să umilească pe alții.

În locul tău aș ruga un alt coleg să filmeze treaba asta. Și pe urmă discuți serios cu ei să înceteze, în caz contrar spui că vei fi nevoit să prezinți filmarea dirigintelui, conducerii școlii, mass-mediei etc. Păstrează-ți calmul, dar dă-le de înțeles că nu au decât o singură opțiune: să se corecteze (și eventual să-și ceară scuze).

| dd17 a răspuns:

Poti face laringita?

| AndrP a răspuns:

Îți zic eu tată ce poți face
La prima palmă pe care ti-o mai iei, îi dai ăluia care ti-a dat, un pumn în barbă cu toată puterea.
Dacă se mai întâmplă, repeți procedura.
În caz că ești păsărică și ti-e frică să te bați, plătește și tu pe altul.