| AnONimAByY21 a întrebat:

Noa, acuma am o problema sad
Sub sfârcul sânului drept mi-a apărut de sâmbătă o umflatura ( inainte de Inviere) care a început sa doară. Am crezut ca trece, dar pișcă, doare îngrozitor si roșeață din acea zona s-a extins. Este tare si nu am observat ca se mișca si ii si enervant ca am momente când ma ia durerea si când nu...
1- ce frast poate fi aia ca deja ma ia cu nervi ca nu ma lasă sa dorm noaptea?
2- ii posibil așa ceva la 14 anișori ai mei?
Având in vedere ca nu am găsit explicații pe net si nu m-am lovit ( din cate stiu eu ), poate ma ajutați voi. laughing
Dau funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Da asa este cel mai probabil este o dereglare hormonala.
Daca apar mai multi deodata este o problema.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Cel mai probabil, este vorba de un coş sau un furuncul - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Foliculita-si-Furunculul/furunculul_1403

http://www.divahair.ro/......_tratament

Poţi să-l ungi de 3 ori pe zi cu o Cremă pe bază de antibiotic ( gen Triamcinolon, Negamicină, Tetraciclină, etc. ).
Apoi îl pansezi ( deasupra ) cu pansament cu leucoplast şi rivanol ( ca să nu se şteargă crema ).

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| danutzu96 a răspuns:

Doar la unul, hmmm sa nu fie nodul...
Povestestei mamei tale despre asta, Ea sigur stie mai binewinking
E doar parerea mea de baiat.

| AnONimAByY21 explică (pentru danutzu96):

I-am spus...o spus același lucru ca si tine.
Pana ma programează ea la nu stiu ce doctor, eu stau si parca vad ca îmi trece. laughing))
Dar 90% dintre noduli nu sunt periculoși si mai is si dereglările hormonale ( trebuie sa... știi tu) :*

| danutzu96 a răspuns (pentru AnONimAByY21):

Da asa este cel mai probabil este o dereglare hormonala.
Daca apar mai multi deodata este o problema.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Ai piatra la san cred..cauta pe google mai multe info..si eu am avut chiar daca sunt baiat laughing

| AnONimAByY21 explică:

De unde piatra, nu se pune problema de așa ceva...nu ii tare ca o piatra, ii umflat si ii ca o minge de Ping-Pong...normal ca o simt tarehee hee