| mezeicristina33 a întrebat:

Nu am stiut care e categoria...dar de o vreme am niste dureri de cap insuportabile, migrene cred ca sunt, sau nu stiu. E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Aici nu este suficient ce ne-ai detaliat. Mai precis: cand te doare capul: dimineata, dupa ce mananci, seara? Unde te doare: deasupra fruntii, langa ochi, dupa cap, locul exact? Cum este durerea: pulsatorie, continua? Cedeaza vreodata? Iei ceva medicamente? Ceva specific acestei dureri! O simpla durere nu poate fi migrena, deci trebuie sa fie inca ceva asociat. Durerea este asociata la 33 de boli, deci daca nu-mi dai mai multe detalii nu te pot ajuta cu mare lucru. Numai bine!

| mezeicristina33 explică (pentru Caro34):

Pai ma doare unde este tampla langa sprancene, pai apare oricand seara mai mult, i au paracetamol, pai simt cum imi bate inima in continuu, cedeaza dar de obicei cand ma doare capul ma culc ca sa nu mai simt nimic.

| Caro34 a răspuns (pentru mezeicristina33):

Cumpara un tensiometru cu manseta de brat si timp de 7 zile scrie tensiunile pe o hartie, dimineata si seara, apoi da-mi de stie cam intre ce valori se incadreaza tensiunile luate. Trebuie sa ai ceva valori de genul: 125/65 si puls 70. Asta este foarte important! Numai bine!