| anonim_4396 a întrebat:

Nu este nimic rau daca imi spal capul (parul ) cu apa rece? fundda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai grijă, poți răci.
Folosește apa călduță.
Pa, pa.

| yellowalien a răspuns:

E indicat sa speli parul cu apa calduta si la ultimul jet de clatire sa fie apa rece. Nu patesti nimic, oricum. Asta daca esti obisnuita. Cand intri in apa marii spre exemplu nu cred ca seamana ca temperatura cu aia din cada. tongue

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In principiu, pe caldurile astea, n-ar fi o problema. Exista, insa, un motiv simplu si de bun simt pentru care, in general, lumea se spala pe cap cu apa calda: samponul se limpezeste mult mai bine. Daca, insa, iti face placere sa iti ramana sampon uscat pe par, nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima data m-a durut capul toata ziua de la apa rece. dar era iarna. apa calda curata mai bine decat apa rece.

| NemNUZ a răspuns:

Pai daca cumva in apa aceea rece nu e otrava de soareci laughing)) nu are ce sa se intample

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Pai mai nik.Doar ca poti raci sau sa te imbolnavesti la cap

| cei7pitici a răspuns:

Este rau pentru ca ai putea raci nu crezi?

| Laura1102 a răspuns:

Turbezi la dracu. ii scumpa apa calda ha? calico care esti. ce ti mai place la rece smug

| Laura1102 a răspuns:

Turbezi la dracu. ii scumpa apa calda ha? calico care esti. ce ti mai place la rece smug.

| crazyvioletflame a răspuns:

Te imbolnavesti, ceea ce nu-i bine(decat daca vrei sa scapi de o zi de scoala); )