| KarinaD a întrebat:

Dauneaza cumva capului daca imi spal uneori parul cu apa rece?

Răspuns Câştigător
| Affda a răspuns:

Normal ca da happy! Ai sanse sa racesti la cap! Ce iti poate afecta tot corpul! Nu e de joaca!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca e foarte rece e periculos, s-ar putea sa racesti sau sa te alegi cu dureri de cap. E bine sa te speli pe cap cu apa calduta si la sfarsit doar sa clatesti cu apa rece pe lungime, nu pe scalp pentru a inchide cuticula si a pastra parul stralucitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Racesti in primul rand si poti raci la cap.
O tipa s-a spalat la cap si a stat in curent dupa si a innebunit straight face deci chiar nu e de joaca.
Iti poti spala varfurile cu apa rece ca sa arate mai bine dar daca il usuci cu feonul efectul se duce.

| hashu1985 a răspuns:

Da...poti face meningita care face "buba" urat! happy

| Kaveri a răspuns:

Daca stai sub dus cel mult 10 minute nu dauneaza e chiar revigorant si te face sa uiti de stres.

| AlliCeAntrax1 a răspuns:

Poti sa faci meningita. In schimb, pentru par apa rece e buna, netezeste foliculii din firul de par si astfel face parul mai lucios, matasos