| Andreea1095 a întrebat:

Nu mi-a mai venit menstruația de 2 ani din cauza unei scăderi severe de greutate(am 20 de ani). Acum 3 săptămâni am fost la al doilea ginecolog care după un consult mi-a zis ca ovarele și uterul sunt în regula.Mi-a prescris extract din mladita de zmeur pe care am început sa îl iau de 2 ori de zi. Ieri am avut niște scurgeri maronii. Menționez ca e pt prima oară când apar în ăstia 2 ani.Ce ar putea semnifica acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Datorita faptului ca esti subponderala, oraganismul tau si-a incetat anumite functii si menstra a disparut complet.
Mladitele de zmeur te vor ajuta doar cat faci acest tratament, dar daca nu incerci sa mai pui cateva kilograme pe tine, menstra va disparea din nou.
Multa sanatate si incearca sa mananci mancare sanatoasa cu cat mai multe calorii, ca sa poti sa devii din nou sanatoasa, sa ai un ciclu regulat si sa poti sa ai copii la un moment dat in viata cand vei dorii sa ii ai.

| Andreea1095 explică (pentru Violleta2022):

Am mai pus pe mine.Acum am 1.64 si 48 kg.

| Florentina9210 a răspuns:

Datorita scaderii in greutate excesive, corpul tau a suferit niste transformari. Si mie imi mai intarzie menstruatia, cel mult 10 zile. Eu iau un ceai de plante, daca vrei ti-l poti comanda si tu este foarte bun, eu il beau cu 4 zile inainte sa imi vina si inca 4 zile dupa ce mi-a venit.
http://www.paradisulverde.com/......ayurverda/

Răspuns utilizator avertizat