| Live4Ride a întrebat:

Nu pot dormi mai mult de 6 ore. Indiferent ca nu foar 2 zile, in fiecare seara ma trezesc dupa ce am dormit 6 ore, iar daca trebuie sa ma trezesc la o ora anume dimineata mereu ma trezesc inainte sa sune ceasul si ma uit daca nu cumva nu am auzit ceasul si verific cate este ceasul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Referitor la trezirea la o ora stabilita: este vorba de ora stabilita de ceasul biologic, atunci cand, inainte de a adormi te gandesti ca trebuie sa te trezesti la acea ora.
Tinerii au nevoie de cel putin 7 ore stelare (8-9 in total) pentru somn pentru a se simti odihniti, cei mai in varsta 6-7 ore in total.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mie mi-a mers de multe ori varianta asta - ma gandesc sa ma scol la 9 dimineata, fix cu 5 sau 10 min inainte de 9 ma scol am incercat si ora 7 sau 10, a dat roade. Ma gandesc inainte sa dorm la ora si isi face treaba creierul. Trebe sa ai ora fixa de somn altfel nu poti dormi bine, 7 sau 8 ore trebuie somn

| Yuoia a răspuns:

Chestia cu "ma trezesc inainte de a suna ceasul" o avem toti.
Cat despre cele 6 ore de somn, probabil atat ii sunt suficiente organismului tau. Sau poate dormi si dupa amiaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta indică un creier bine programat.