| ralucuza a întrebat:

Nu pot sa dorm noapte adorm doar pe la vreo 3 si ma trezesc peste o ora. DAU FUNDA happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irina0027 a răspuns:

Metode de adormitwinking
Sau ce să faci să te ia somnul.
Hai, că ştiu, toată lumea are nopţi când nu vine somnu’, oricât s-ar chinui. Şi e nasol, mai ales dacă a doua zi trebuie să te trezeşti devreme. Aşadar, câteva metode de dormit sau, mă rog, de adormit, pe care le-am auzit şi eu la oameni, unii proşti, alţii mai puţin proşti:winking
1). Metoda "Numără oi" (sau metoda Becali)
E veche şi e cea mai populară metodă. Cred că a folosit-o toată lumea. Eu am ajuns la câteva mii de oi într-o noapte, de îl întrecusem şi pe Becali. De folosit eu nu o mai folosesc, prima dată pentru că nu funcţionează, a doua oară pentru că o foloseşte toată lumea, deci e la modă şi e de căcat să fii ca toţi.
2). Metoda flotărilor
Te dai jos din pat şi te pui pe flotări, până nu mai poţi. Aici există unele probleme, prima dată pentru că trebuie să le poţi face, a doua oară pentru că unii trebuie să facă neaapărat duş la trezire. Eu n-am testat-o şi nici n-o s-o testez, de lene. Dar îmi spuneţi voi dacă a mers.
3). Metoda cititului
Citeste o carte sau poate chiar o revista pana te ia somnul. Este i metoda foarte folositoare de adormitbatting eyelashes
4). Metoda ""Obosita""
In timpul zilei nu evita sa faci sport deoarece acesta este sanatos si te oboseste, iar noaptea vei putea dormi de seara pana dimineatawinking
Sper ca te-am ajutat happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trastorn de somn ca sa poti dormi bine stai treaza dupa ce te scoli dupa acea ora iar ziua daca ai chef de somn sa nu te culci deloc ci astepti sa se faca 22:00 si apoi vei dormi bine, si faci tot asa cand vezi ca ai probleme asemanatoare pentru ca nu zilnic omul doarme bine ci se mai intampla sa doarma prost cateodata.

| SamSon a răspuns:

Eu am aceeasi problema, dar ascult muzica pana ma ia somnul, sau deschide geamul sa vezi ca te ia somnul happy

| chelie91ptm a răspuns:

Naspa. du-te la un doctor ceva

| DerFinne a răspuns:

Ar fi bine ca ziua sa ai activitate... sa nu stai sa dormi happy iesi in oras, fa sport happy asa vei obosi si vei dormi "neintoarsa" funda te rog frumoshappy

| DanielW a răspuns:

Te streseaza ceva, sau e ora ta de culcare? eu ma culc la 4, ceea ce nu recomand nimanui desi. faci mai mult sport in timpul zilei, si nu vei mai avea energie

| azurel2000 a răspuns:

Vreau sa te ajut deoarece si prietena mea a suferit un caz similar.incearca capsulele anti stress sau ceaiuri medicinale s-ar putea sa ai o mica depresie trateazo cat mai rapid. daca nu iti trece in modul asta tias recomanda sa te duci la medicul de familie sa faci un consult.pa-pa sper sa te ajut.

| Zoom_9650 a răspuns:

Buna auzi, am eu un uite incearca, dupa ce te trezesti pe la 3 culcate inapoi si numara pana la 500 si sa vezi ca adormi.serios,funda.

| blondy19 a răspuns:

Toate aceste raspunsuri de la voi sunt inutile, eu am probleme cu somnul de acum 1 an, ziua pentru mine este obositoare deoarece dorm 2-3 ore pe noapte... am ajuns sa iau pastile ALTARAX deoarece ele nu dau depedenta, dar tot degeaba isi fac efectele doar cateva zile si apoi ajungi la vechile obiceiuri... am intrebat doctorii dar nici ei habar nu au pe ce lume traiesc, cu asa ceva nu e de joaca, pana nu vezi nu crezi, cel mai bine pentru tine ar fi sa-ti intrebi medicul, sper sa fie unul bun ca altfel ajungi ca mine sa dormi cate 3-4 ore pe noapte! mult succes

| ralucuza explică (pentru blondy19):

Si eu am fost la doctor si la fel, nu are habar ce poate fi.Acum iau niste pastile are vad ca ma ajuta. Sper sa scap de problemle astea.Mersi!:*:*:*