| Bella89363424352 a întrebat:

Nu pricep nu mananc nesanatos mai mananc un hotdog sau beau un suc, mananc o inchetata dar nu ma ingras dar nici nu slabesc si fac sport dar cum sa slabesc a si nu mananc dupa 8 cum sa SLABESC FARA diete? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Avatar001 a răspuns:

Cu mancare fara sport poti sa slabesti, dar invers e o aberatie. Nu se poate asa ceva. Eu mi-am facut propriul regim, mai bine zis stil de viata si functioneaza perfect. Fara prajeli, grasimi, paste fainoase,dulciuri, carne de porc. Iar dupa 4-5 nu mananc decat fructe. Crede-ma ca ai ce sa mananci si iti schimba complet viata si metabolismul. Eu acum chiar nu mai pot manca altceva.
Eu zic să faci exercitii multe sport cel mai bine să sari coarda tim de 30 de minute pe zi sau chiar mai mult într-o luna sau chiar mai puţin sau să fugi 2 km fuga de rezistenţă nu viteză , şi nu mai mânca carne . Aşa sigur o să slăbeşti dar unii nu se ţin de programul acesta apoi ajung să le pară rău. Ţine minte Cât mai MULT sport ! FĂRĂ diete ! nu sunt sănătoase pentru organism . Mănâncă cât mai puţină carne sau chiar deloc ! Nu mânca după ora 6.
Alta parere
Iti uriz succes!
Funda?

2 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Probabil ca "suferi" de un metabolism sanatos iar greutatea corporala este echilibrata intre alimentatie si activitatea fizica. Iti pot recomanda sa mananci regulat, sa cresti cantitatea de fructe si legume verzi consumate zilnic si sa orientezi efortul fizic catre muschii mari (fese si picioare).

| Kiwi_7742 a răspuns:

Eu ma mentinthinking si eu vreau sa slabesc dar mi-a trecut asta. momentan sunt "acceptabila" eu nu am ore cand trebuie sa mananc.am auzit ca te poti mentine Ok daca mananci putin si des...adica dimineata nu trebuie sa lipseasca mancarea. Poti manca un ou fiert cu o felie de paine. cereale cu lapte sau fructe si sa mananci cat mai multa mancare gatita nu de la magazine fel si fel de Cips si altele.Sa ai anumite ore... de ex dimineata la 8-9 depinde cand te trezesti, pana la 12-13 sa mai mananci ceva, cand e ora pranzului sa mananci decat supa si seara (4-5; asa mananc eu ) decat mancare sau fruncte (nu prea pot sa mananc seara) incearca sa faci asta osaptamana,dupa aia devine un obicei si no sa-ti fie foame!
NU SLABESTI DACA NU MANANCI PAINE(are si ea importanta ei... dar incearca paine neagra,de secara sau cu seminte (mei, in, floarea soarelui)