| AnaMaria18Carmen a întrebat:

Am și eu întrebare. Am aproape 15 ani. Am 1, 65 si 65 de kg. De aproximativ 2 luni, nu beau suc, nu mănânc dulcuri, si paine doar o felie pe zi.
Incerc să slăbesc macar 5 kg. Dar am incercat o multime de diete. Fac si sport dar mai mult mă ingras. Mă puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Marduk69 a răspuns:

Posibil sa fie o problema de ordin endocrinologic. Nimic grav, si destul de comun la celor de varsta ta. Un consult la specialist ar rezolva problema

| AnaMaria18Carmen explică (pentru Marduk69):

Am fost la endocrinolog. Si faza mișto e că doctorul era putin nebun. Cică : fata, tu ai caner... Când am auzit, am început să plâng! Dar am fost si la un al doilea consult si e ceva cu tiroida.

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

1. scrie aici ce ai mancat in ultimele 3 zile.
2.nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. daca esti fata las-o usor si cu fructele. e atat ed simplu.

| AnaMaria18Carmen explică (pentru peperonies):

Aia si fac de 2 luni, cum am precizat. Mănânc doar carne fiartă, cartofi fierți si seara pe la 7 mănânc un mar. Nu e bine să te pui in pat cu stomacul gol