| alexandra125 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sa nu mai cresc! Am 165/166 cm si mi se pare prea mult! Am practicat si inotul dar doar un an pentru ca am vazut ca m-am înălțat prea tare! Apropo am 13 ani si sunt fata(oare e normal sa am înălțimea asta sau... sunt prea inalta...)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti deloc inalta la 1.65m!
Oricum vei creste pana la 16 ani, probabil inca 10cm.
Nu esti deloc inalta, poate comparata cu colegele tale de clasa.
Nu uita, in industria modelingului, fetele frumoase sunt considerate cel de peste 1.72m.
Iar daca vrei sa fii vazuta ca fata frumoasa, este bien sa ai peste 1.75 ca sa fii observata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine.
Alții vor să crească.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele cresc înaintea băieților dar per total mai puțin și sunt ajunse din urmă de băieți. 1.65 e puțintel pentru un adult, te poți trezi oricând că nu vei mai crește și în mod cert înainte de 18, mai ai cel mult 5 ani de crescut. Cât timp ai sub 2m, cu cât mai înalt cu atât mai bine. Ai grijă ce-ți dorești că s-ar putea să se și întâmple.

| Cristipetrut a răspuns:

Nu esti inalt la varsta ta mai cresti pana la 1, 75 si va fi k

| Maria_Ana_2003_63zV a răspuns:

Vaii bucură-te că ești înaltă S, alte fete la 13 ani au numai 1 metru? și eu as vrea sa fiu mai înaltă, am 15 ani și am 1, 55