| xAnkax a întrebat:

O dată ce am făcut entorsă de gleznă acum am sensibilitatea de a face mai repede? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

Da, apare o mica sensibilitate, dar o perioada in care sa nu mai faci efort fizic ce are depinde de picioare (alergat, genoflexiuni cu greutate in spate etc.), ceva suplimente de Calciu si vitamina D pentru intarirea oaselor si articulatiilor si eventual un bandaj elastic pentru glezna ar trebui sa previna o noua accidentare.
Sanatate!

3 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Depinde si de varsta, dar se reface

| paulpaul25 a răspuns:

Din pacate da! Dar daca ai grija si sti care iti sunt limitele probabil nu vei avea probleme, au am reusit performanta de a face o entorsa la un genunche si a ramas mai sensibil, dar m-am obisnuit si nu am mai avut probleme!

| Empathizer a răspuns:

Pe termen lung, nu ai o sensibilitate mai mare decat aveai cand ai facut entorsa asta.