| Unbearable a întrebat:

O fata in varsta de 14 ani cu o inaltime de 1, 66-67 poate fi considerata,, inalta"? Ce credeti, este o inaltime buna pentru varsta ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Cam la 1, 90 ești înalt

| Unbearable explică (pentru VladimirPutin):

Multumesc pentru valoroasa-ti informatie...

| RagingZeus a răspuns:

Pe la varsta aia, corpul tau incepe sa se opreasca din maturizare, deci avand inaltimea aia la 14 ani, nu cred, si mai mult ca sigur, nu este vreo problema. Oricum, in jur de 1, 70 este inaltimea medie la care ajunge un copil in ziua de azi, depinde acum si de ce face persoana in planul personal, adica daca practici basket, daca faci cine stie ce antrenamente sau exercitii care sporesc sau ajuta la inaltarea corpuului, etc.

| andrei_8327 a răspuns:

Eu cred ca ea ar putea fi inalt, dar depinde de varsta ei pentru a considera-o inalta!

| BubuRox a răspuns:

Daaaaaaaa!

| BubuRox a răspuns:

Daaaa!

| mevampire a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1.63 si nu sunt inalta cunosc persoane mai inalte ca mine tu ai o inaltime potrivita