| deealove1 a întrebat:

Ieri am pus o intrebare si mi s-a raspuns. " O prietena de-a mea a facut pojar, azi nu a venit la scoal. Saptamana trecuta ii aparusera bubite rozalii acum are puncte rosii.Eu nu am facut pojar. Saptamana asta am luat-o in brate, am pupat-o, am stat cu ea in banca. E posibil sa fi luat si eu pojar de la ea?".
Dupa ce am postat intrebarea am plecat si seara a inceput sa ma doara capul si sa am ameteli. Dimineata eram ametita imi venea sa vomit, tuseama, aveam gatu foarte uscat si cand inghiteam ma durea. Acestea sunt simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa fi si luat si tu pojar de la ea, du-te la medicul de familie

| Fatamuntilor a răspuns:

Tot ce-i posibil.In primul rand maine ai toate motivele sa lipsesti de scoala.Cu mama ta mergi la medicul de familie sau la pediatru.Veti vedea ce aveti de facut
Multa sanatate!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu siguranta, du-te la doctor; poate e varsat de vant, pojar se face la cateva zile de la nastere, daca chiar nu ai facut e o forma mai grava cu cat esti mai in varsta, insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă nu ai avut în copilărie deloc pojar,da este posibil să faci şi tu această boală.
Cu siguranţă ai luat boala după simptome, du-te la doctor să nu dai ăn complicaţii, stai acasă până la vindecare completă, nu iei contact cu alte persoane, cu aerul de afară.
Sănătate multă!
Te pup!