| AvalohAlyn a întrebat:

Oare cum va arata viitorul medicinei?
Se vor descoperi oare leacuri pentru bolile incurabile si mult suferitoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| daren123 a răspuns:

S-au descoperit leacuri pentru bolile incurabile si mult suferitoare cu mult timp in urma insa daca ar folosi acel leac ar pierde farmaciile o groaza de bani pentru ca medicii ne trimit in stanga si-n dreapta sa cumparam medicamente care nu ne sunt folositoare, daca ei ar dezvalui leacurile pentru bolile incurabile si mult suferitoare ar pierde farmaciile o groaza de bani. Parerea mea este ca cei care au descoperit aceste leacuri pentru unele tipuri de boli, le tin doar pentru ei si se folosesc de ele intre prieteni sau familie daca in caz ca-i nevoie. Suntem in 2018, ce nu s-a descoperit.

| Ady117 a răspuns (pentru daren123):

De unde știi tu că s-a descoperit leac pentru unele boli? Ai dovezi?

| Pandreea017 a răspuns:

Cel mai probabil
Avand in vedere cat de mult evoluează robotica, atat in general cat si in medicina, in viitor vom putea inlocui organe vitale cu niste mecanisme robotice
Nu stiu despre creier, pentru ca imi e imposibil sa cred ca se va reuși asa ceva, dar inimi robotizate sunt deja pe piața