| Mairead a întrebat:

Oboseala-cauze ,nu am voie la efort foarte mare,insa chiar daca nu fac ma simt obosita psihic,oare sa fie de la ochii?port ochelarii de vedere,sau sa fie de la cap,nu se oxigeneaza creierul bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Psihic - nu are treaba cu ochii

| Mairead explică:

Mersi pentru raspuns, nu este tiroida nu am probleme cu ea.Cred ca e de la cap, de exemplu daca as sta afara sunt lucida insa cand intru in casa gata ma molesesc ca sa zic asa

| Elliana534 a răspuns (pentru Mairead):

Afara ti se limpezeste capatana de toate prostiile la care te gandesti cand intri in casa iti amintesti de o tema un proiect un test, probleme cu prieteni/familia etc

| Mairead explică (pentru Elliana534):

Sa stii ca nu neaparat, nu este asta cauza.mersi pentru raspuns

| Elliana534 a răspuns:

Oboseala pshica se datoreaza subcostientului care se ingrijoreaza, isi face griji etc. Poate sa fie si de la ochelari, du-te la oftalmologie sa vada daca cumva trebuie sa sch dioptria. Culcate mai devreme si mai putin calculator o sa te simti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi tiroida.

| bernylory a răspuns:

Este posibil sa nu te odihnesti cat trebuie.