| tembeloo a întrebat:

Ok,pentru inceput :Aseara am facut cateva ridicari cu ganterele dupa o pauza de 2 -3 luni,recunosc am facut excesivhappy, iar acum simt un fel de durere la incheietura cotului,(nu pot intinde mana, de fapt pot dar ma doarelaughingcum pot rezolva problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| love10andra a răspuns:

Pai...e normal. Dupa o pauza atat de indelungata.Maseaza-ti usor incheietura sau unde te doare si sa vezi ca o sa-ti mai dea drumu, o sa poti misca mana.

Succes!

| tembeloo explică (pentru love10andra):

Sper sa ai dreptatehappy o sa revin dupa cateva zilehappy
vreau sa mai precizez ca ma doare, sa spunem la vena pe acolo doar la mana dreapta, la stanga ma doare doar tricepsul, dar la dreapta si in zona venei

| love10andra a răspuns (pentru tembeloo):

Pai...daca nu iti trece du-te la un medic sau mai pune-ti o compresa cu apa rece...

| tembeloo explică (pentru love10andra):

Iti sunt recunoscator mi-a trecut dupa ce am dansat pe wii just4dance cu prietenii acum sunt bine:X

4 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Fa masaj cu sapun de casa. poate fi o entorsa sau tine mana in apa cu sare mare...este ca fizioterapia