| anonim_4396 a întrebat:

Ooooooooo.Au...Vreau sa va spun ca ma manaca capul de la un tampit de sampon "anti-matreata" Am facut iritatie si ma mananca capul intruna! Dau funda+vot cel mai bun raspuns! Va rog din suflet nu mai pot!(P. S.:Am verificat si nu sunt paduchi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista la farmacie produsul farmaceutic Nizoral- contine un antifungic(combate ciuperca- ketoconazol) si e destinat problemelor scalpului- dermatite, iritatii, infectii cu anumite ciuperci.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Iti recomand un sampon natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Samponul e foarte foarte eficient, eu il folosesc de ceva vreme si m-am indragostit de el.
Am un miros de natura, dupa ce te speli cu el in baie inca se simte mirosul lui puternic de natura.

Numai bine.