| AnaMaarriiaa a întrebat:

Până la urmă, știe cineva dacă nucile simple, crude, îngrașă sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nimic nu ingrasa (nici macar Mc si KFC) daca la sfarsitul zilei esti pe deficit caloric.
Mananca 1800 kcal/zi si o sa fii in deficit caloric indiferent ce mananci.

Eu am slabit 18kg intr-un an mancand aproape orice, dar fiind in deficit caloric (si facand sport, evident, doar retardatii incearca sa slabeasca fara sport).

1 răspuns:
| Florin0012 a răspuns:

Nu, stai liniștit/liniștită nu îngrașă, însă mâncatul așa în exces îți usucă gura nu mai ai pic de salivă. Da de îngrășat nu te îngrașă, chiar și medicul mi-a zis mie ca nucile fac bine la lichidul oaselor.