| anonim_4396 a întrebat:

Pe 21 ianuarie mi-a venit ultima data menstruația, a durat 4 zile, iar de atunci și pana acum nu mi-a mai venit. De fel am ciclul neregulat, 28 de zile, 35, chiar și de 41 de zile acum 1 an, am si ovare micropolichistice, iar in luna ianuarie am urmat un tramant cu antibiotice.
Sunt îngrijorată, deoarece am tot simtit ca trebuie sa vina, am avut crampe, sanii sensibili, simțeam ca din moment in moment trebuie sa vina.
Am făcute și câteva teste de sarcina, sunt negative, însă tot nu pot sta liniștita. Voi merge la ginecolog abia pe 7 martie.
M-ar ajuta dacă cineva care a mai întâmpinat o problemă asemănare mi-ar împărtăși din experinta sa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cu ce te putem ajuta?

Ciclurile de tip NEREGULAT au aceasta caracteritistica de a veni cadn vor ele, aleator. De aceea sexul se face INTOTDEAUNA numai cu prezrevativ ca sa nu ramai gravida.