| Lola200228 a întrebat:

Pentru cei care au avut gastrită însoțite de arsuri la stomac, grețuri și mici dureri in capul pieptului. Cum ati trecut peste? Eu am schimbat tratamentul de 2 ori și încă nu au dispărut de tot, țin regim dar am o pofta extraordinara de mâncare.
Ceva sfaturi îmi puteți da? Vreau sa îmi spune.ti tot ar trebui sa fac sa scap de asta.
Credeți ca ceaiul de mușetel consumat mai multe zile la rând dimineața pe stomacul gol și seara înainte de masa ar avea un efect bun pentru a trata gastrită?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceaiul de musetel este bun pentru dezinfectare (din el se prepara si Rivanol, solutia galbena folosita pentru dezinfectarea ranilor.

Pentru acele arsuri la gura stomacului, cand apare, ia o lingurita plata de bicarbonat de sodiu in gura si bea un jumat de pahar de apa peste el.
Daca dispar durerile si greturile, respectiv mai si racai un pic, atunci inseamna ca-si face efectul.

| SilentRain a răspuns:

Am ținut regim o perioada buna, și pentru arsuri iau Dicarbocalm, gaviscon
https://fares.ro/remedii-naturiste-in-gastrita/