| ___qkyg a întrebat:

Pentru consultatie dermatologica pot merge cu bilet de trimitere de la urolog? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stiu ca aceste trimiteri prin CASA de Sanatate se fac de catre medicul de familie, daca medicul tau de familie e la baza psihiatru, urolog sau cardiolog asta nu are importanta.
Daca astfel de trimiteri se dau de la un medic de specialitate catre altul asta nu stiu, dar eu nu prea cred, cum ziceam trebuie sa fie de la medicul de familie ca sa fie compensat...
Daca e alta forma de trimitere care nu implica decat faptul ca un medic imi recomanda sa fac un anumit consult, bineinteles contracost, atunci da se poate.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu

| Standt a răspuns:

Trimitere sa fie. Ca e de la alt specialist, nu conteaza. Inseamna ca el considera necesara acea investigatie.

| MercedesMaRian a răspuns:

Poti. veni la mine ca eu fac gratis si bine si te v-ei simti ca in al 7alea cer