| Loredana_3809 a întrebat:

Pentru doamna dr Adela Sidonia Rusu:Buna ziua, am nevoie de ajutor, urgent, va rog! am nascut pe 7 aprilie o fetita, dupa care mi-a venit CM normal, 5 zile. A doua oara la fel. A treia oara l-am avut 7 zile, nu chiar abundent, pauza vreo 3 zile dupa care din nou inca 2 saptamani, abundent si cu mici firisoare prin el.Ca si cum ar mai fi fost niste lohii, ceva de genul asta.Am sunat dr. meu si mi-a spus sa iau 5 zile duphaston, cate 3 pe zi.Am luat dupa care a 7 zi m-i s-a oprit.Eram pe data de 26.06 cand m-i s-a oprit.De atunci nu am mai avut deloc.inca nu am mai vorbit cu doctorul, poate trebuie sa iau iarasi duphaston sa mi-l declanseze din nou...nu am facut test de sarcina dar nici nu cred ca as avea cum sa fiu insarcinata pentru ca sotul meu e plecat din tara de pe data de 16.06.Cand am facut dragoste nu am folosit nici un fel de contraceptiv dar nu a ejaculat inauntru! Nici nu am luat niciodata anticonceptionale! puiul meu face pe 7 august 4 luni, mi-ar fi tare greu cu inca o sarcinuta. E dereglare? Va rog sa ma lamuriti, va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea, eu zic ca e dereglare din cauza sarcinii thinking
Nu trebuie sa te ingrijorezi.Nu cred ca ai ramas insarcinata.Dar totusi incearca sa ai contact sexual protejat daca nu iti doresti alti mostenitori.
Apoi, eu iti mai recomand sa mergi la un medic ginecolog, la un cabinet particular.El o sa iti rezolve problema. Daca pui o intrebare pe TPU, nu cred ca te alegi cu nimic, useri TPU nu au studii in medicina.Vizita la un doctor de specialitate e mult mai sigura.
Daca ai dereglari din astea, se poate intampla sa nu iti vina ciclul mai multe luni, iar apoi s-ar putea sa ai hemoragie.
Deci, doctorul te va lamuriwinking

3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Ma bucur ca te-am ajutat!
Succes in viata!

| trifescugabriela a răspuns:

Sincer parerea mea e ca idea lui Kryssy este cea mai buna! Un medic ginecolog va poate ajuta! Raspunsurile sunt doar orientative aici ori daca nu pot fi uneori nefolositoare si pot cauza mai mult rau decat bine si sunt si cazuri in care fac bine dar si care fac rau! Sincer o idee buna e ideea lui Kryssy!

| Loredana_3809 explică:

Kryssy,multumesc pentru raspuns,stiu ca nu poate fi unul sigur, dar macar, sa vad daca a mai patit cineva asa sau o idee cu ce ar putea fi.mai vrem copii dar spun ca e prea devreme, fetita e foarte energica si am de furca cu ea. apoi ce ar fi daca as mai avea unul? nu stiu cum m-as descurca.multumesc inca odata