| Ary93 a întrebat:

Pentru gatul rigid; incordat ce recomandati? In afara de cremehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Masaj cervical.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Un masaj medical.

| Lostlyric a răspuns:

Pozitia corecta a coloanei.

| Girlinred a răspuns:

1-magneziu. Ajuta la relaxarea musculaturii. 2-masajul cervical (făcut mereu de sus in jos) 3- acupunctura (din punctul meu de vederea este cea mai eficientă metoda). Eu am spondiloza cervicala și după zeci de tratamente și de încercări de reduce durerea și tensiunea cervicala am ajuns la un chiropractician care a făcut minuni. Masaj, acupunctura și infiltrații cu ozon. asta a fost combinatia care pe mine m-a scăpat de durerile cervicale și de senzația de gât înțepenit și încordat.