| deeaaaa a întrebat:

Pisica mea are limbrici. ce remedii naturale sunt, pentru a scapa de acestia.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Mergi la veterinar, ii explici problema, iti va da o pastiluta de deparazitare care nu costa mai mult de 10 ron (nici macar atat)

| Sin a răspuns:

Deeaaa nu poti risca sa ii dai ceva "natural" avand in vedere ca multe plante sunt toxice si fatale pentru animale de companie.Nu o s-o indopi cu pastiluta aia, stai linistita, nu o s-o afecteze cu nimic grav.Deparazitarea trebuie facuta neaparat o data la doua luni.

| VoiceWithin a răspuns:

Sunt pastile deparazitare Cestal sunt foate bune happy Sanatate pentru pisicuta ta

| deeaaaa explică:

As fi vrut ceva natural.pentru ca pisicuta mea mai ia un tratament acum si nu as fi vrut s-o "indop" cu prea multe pastile

Răspuns utilizator avertizat
| Emmy_4970 a răspuns:

Pastla de limbrici de la farmacie ai grija sa nu manance limbrici!

| shony a răspuns:

Cauta la farmacia veterinara un produs : ROMBENDAZOL, si eu am avut la pisoi si a scapat de ei

| Red9 a răspuns:

Fugi la veterinar cu ea! Cred ca o persoana ca aceasta este mai abilitata in aceasta problema decat gasca de pe net! Bafta!

| Loly_5498 a răspuns:

Pastile de la farmacia veterinara. Sunt foarte eficiente.