| MoonLight a întrebat:

Plamanii DOR?straight face Ma simt de parca cinvea baga cutitu in mine prin spate in partea dreapta. Simt ca mor! Uneori ma doare si partea din fata si partea din spate (dreapta) alternativstraight face. Disper!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Da, pot sa doara cand e afectata si pleura, foita ce inveleste plamanul.De asemenea anumite pneumonii bacteriene pot da aceste junghiuri toracice.Ar fi bine sa te vada un medic si sa faci si o radiografie pulmonara iar asta cat mai repede.Multa sanatate.

| Iony_5207 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar cred ca ar fi cazul sa te duci la doctor si sa faci niste analize. Dupa ce ai povestit tu, pare destul de grav! straight face
Multa sanatate iti urez!