| alextrif12 a întrebat:

Port aparat dentar fix de 1 an și jumătate și în ultimele 5 luni 2 bracket-ți cad de fiecare dată. Merg la ortodont să îi lipească și în drum spre casă se dezlipesc, fără să fac ceva. Aveți vreo idee care ar fi problema și cum aș putea-o rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Probabil are alt furnizor de pasta de lipit. mergi impreuna cu un parinte sa discute el problema cu ortodontul. E si o caruta de bani treaba asta cu aparatul plus ca platesti si activarea.
Deci nu e vina ta, a intervenit ceva nou (si prost) in tehnologia de lipire!