| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa fac copii daca mi-am scos o trompa si un ovar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ceva mai greu, dar poti face copii. Cunosc o tanara doamna care a ramas insarcinata natural, fara nici un tratament, desi i se scosesera o trompa si un ovar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da- ai mai ramas cu o trompa si celalalt ovar. Se poate sa intampini dificultati, consulta medicul pentru mai multe amanunte, mai ales daca afectiunea de care ai suferit ar putea sa-ti afecteze ovarul si trompa ramase.
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti, pentru ca nu le-ai scos pe amindoua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, poți face copii. Totul constă în buna funcționalitate a ovarului care îl ai.
Pa, pa.