| costyvw a întrebat:

Pot sa ma transfer ca asigurat de la OPSNAJ la CASMB? cum?
Mentionez ca sunt inscris la un medic care lucreaza cu CASMB-ul, insa eu platesc la OPSNAJ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Se poate, dar n-are NICI UN ROST. Medicul de la CASMB va poate avea ca pacient chiar daca sunteti platitor la OPSNAJ. Daca v-a spus altceva spuneti-i sa se informeze mai in detaliu. El isi scrie pe reteta sau trimitere contractul pe care-l are cu CASMB si la pacient scrie OPSNAJ - n-are nici o problema.