| DomnulPoliticos a întrebat:

Poti da ortul popii din cauza insomniei? Intrebare recomandata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 4evergentleman a răspuns:

Dar dar o sa fii marginalizat de societate daca ajungi acolo o sa fii considerat de toți nebun! O fata daca ajunge acolo i se mai acorda sanse nu devina stigmatizată, marginalizată dar un bărbat daca ajunge acolo și revine in societate e respins! E rușinos, cringe sa ajungi acolo

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, daca nu poti sa dormi deloc e motiv de internare in spital.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

In general, abuzul de melatonina produce insomnie severa.

| 4evergentleman a răspuns (pentru doctorandus):

La balaceanca?

| doctorandus a răspuns (pentru 4evergentleman):

Pentru unii e foarte bine sa fie internati la psihiatrie. Serios, adesea e ultima lor sansa de a ajunge sanatosi.

In Olanda exista o clinica (sau sectie) special pentru probleme de somn.

| doctorandus a răspuns (pentru 4evergentleman):

Stii ce e zugzwang la sah?

| 4evergentleman a răspuns (pentru doctorandus):

Știu că ești un tip foarte destept dar știu că și eu am dreptate 85% că cunosc mentalitatea primitivă a românilor! Efectiv românii și țiganii sunt idioții Europei,eu nu mai știu cum să fac sa scap de națiile astea,eu sunt făcut în toate felurile că tremur de la anxietate in public și sunt crispat,agitat,sunt făcut nebun, handicapat eu care am o conduită impecabila și o educație mult superioara românilor și țiganilor,adică sunt foarte civilizat,nu deranjez pe nimeni și pe baza tremurului sunt făcut în toate felurile când eu de fapt am anxietate sociala, agorafobie! Imagineaza-ti daca as ajunge la nebuni cum as fi perceput de societate,și așa sunt perceput nebun că nu am prieteni sunt izolat,dar eu m-am izolat că românii și țiganii sunt idioți nu mai exista bun simt și omenie! Sunt scârbit de români și de țigani,pentru orice lucru minor te judeca,daca ajungi acolo te au la mana toată viața,îți scot ochii te judeca, bârfește, denigrează! Atât pot românii, nu toți sunt deștepți majoritatea sunt analfabeti și agramați, inculți, și aia care par "inteligenti" sunt tâmpiți au 0 caracter! Eu am făcut de mult timp o analiza asupra societății noastre și vad oameni care ar trebui să trăiască în evul mediu nu în zilele contemporane! Atât de rai și de gunoaie suntem ca in iad pare rai în comparație cu ura, dușmănia și răutatea dintre români și țigani!
Da, e unica salvare dar din nebun nu vei mai fi scos din gurile oamenilor!

| 4evergentleman a răspuns (pentru doctorandus):

Dar dar o sa fii marginalizat de societate daca ajungi acolo o sa fii considerat de toți nebun! O fata daca ajunge acolo i se mai acorda sanse nu devina stigmatizată, marginalizată dar un bărbat daca ajunge acolo și revine in societate e respins! E rușinos, cringe sa ajungi acolo