| adrian_7273 a întrebat:

Prietena mea m-a muscat de gatstraight face. Mi-a ramas urma. Ce pot face ca sa treaca mai repede? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Daca nu pui imediat dupa "accident" putina gheata pe locul cu pricina, dupa un timp nu prea mai ai ce sa faci. Se invineteste oricum si nu am auzit de vreo metoda medicinala pentru a face sa-ti treaca semnul. Poti incerca unguente de la farmacie pentru vanatai, dar nu garantez ca iti va trece mai repede. Imprumuta fondul de ten al iubitei tale sau mai bine las-o pe ea sa te "aranjeze" la semn. Daca dai cu prea mult fond de ten, risti sa arate ca o pata acolo si mai tare atragi atentia. Trebuie sa intinzi bine si pe o suprafata mai mare. Apoi da si cu putina pudra. Sau... mai simplu, spune ca ai prins o raceala si umbla cu un fular la gat pentru cateva zile. Sau cu un hanorac si trage gluga pe cap. Nu mai vede nimeni.winking

16 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Lioton Gel e un unguent pentru varice, hematoame. Daca masezi usor vanataia de pe gat cu acest unguent, ai sanse sa iti treaca mai repede hematomul.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

E bine ca are cine sa te muste de gatwinking
O sa treaca dupa cateva zile...ca doar nu ti-o fi facut rana. Poti sa incerci sa dai cu niste crema regeneranta dar nu te astepta la miracole.

Alte răspunsuri
Janina
| Janina a răspuns:

Este un unguent la farmacie pe baza de venin, trec foarte repede vanataile de orice gen...acum din pacate nu stiu exact cum se numeste dar stiu ca are un recipient albastru.
Daca intrebi cu siguranta doamnele de acolo or sa stie ce sa iti dea

| MikyMi a răspuns:

Pai o crema dar tot o sa dureze, o poti masca cu fond de ten, avand in vedere ca esti baiat trebuie sa-i imprumuti prietenei, care probabil se va supara ca vrei sa o ascunzi...asa ca lasa asa ca o sa treaca de la sine...si pana la urma e ceva dragut."Muscatura din dragoste"

| viatadecacatt a răspuns:

Ce tare cica"Prietena mea m-a muscat de gatstraight face" rolling on the floor
E iarna si nu se vede. Oricum o sa treaca in 2-3 zile

Răspuns utilizator avertizat
| alexxaz a răspuns:

Te dai cu fond de ten si pudra ca sa acoperi zona respectiva...

| denisa0906 a răspuns:

Fond de tenhappy tare fazalaughing))

| joker50 a răspuns:

Pune-ti gheata sau un plasture.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bestia!laughing Pune-o sa te mangaie acumlaughing. Pune-ti ceva comprese sa se "traga" vanataia aialaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara de la farmacie un unguent pentru echimoze.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e.Nici fondul de ten nu rezolva... Poarta un hanorac cu gluga si incearca sa ascunzi pana trece. O relatie lungalaughingBFT

Alte răspunsuri