| dolles a întrebat:

Iubitul meu m-a muscat un pic mai jos de gat si a nimerit pe o alunita. Problema e ca mi-a ramas semn si acum am niste proeminente ciudate, care seamana cu niste pistrui sau alunite foarte mici si un pic de roseata. As dori sa stiu daca o sa treaca si ce solutii sa aplic. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Aplica putina gheata. Acei "pistrui" se numesc petesii, vase capilare sparte.

3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Poate fi orice acolo. Sfatul meu e sa te duci la dermatolog

| Catzelush a răspuns:

Eu am auzit la Doctor Oz ca daca pui solutie pentru negi iti dispar alunitele sau acei pistrui de care spui tu. Sper ca te-am ajutat

| Stefutza a răspuns:

Putin fond de ten ca sa nu se vada. In maxim 2 saptamani trece.hee hee