Întrebare recomandată | Fluturaș34 a întrebat:

Pro sau contra produselor de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Categoric contra, fiindcă dacă vrei să slăbești sunt și alte metode inteligente. Importantă e ambiția!
Dar și perseverența, și răbdarea. Contează să nu renunți niciodată la luptă, odată ce ai început, atunci trebuie să continui...
Nu poți slăbi peste noapte, așa cum nici nu te-ai îngrășat peste noapte. Eu nu le-aș recomanda nimănui, dar fiecare facem alegeri proprii.
Am cunoscut o fată de 25 de ani, cu cancer de colon. Îmi mărturisise, că a fost foarte plinuță, dar slăbise cu ajutorul pastilelor de slăbit. În același timp, era destul de conștientă că acum, plătea prețul 'ambiției' ei, de a slăbi rapid și fără efort.
Acum nu stiu, dacă de vină au fost acele pastile care promit slăbirea rapidă, ori au existat și alte cauze.
Însă, ea nu mai trăiește... sad

| Fluturaș34 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru timpul acordat happy Ai mare dreptate in ceea ce spui

23 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

PRO pentru cele naturiste facute doar din plante si fructe. Cele chimice chiar sunt daunatoare.
Insa cel mai recomandat este sa tii dieta.(nici macar sportul nu ajuta deloc cat ajuta dieta.)

| JustDeedee a răspuns:

Contra, dupa ce nu le mai folosesti pot aparea complicatii.

| CuriousStuff a răspuns:

Contra clar. Pentru ca iti distrug sanatatea si nu e o slabire optima. Si majoritatea nu au niciun efect, doar iti iau banii. Daca vrei sa slabesti ai grija la ce mananci si fa exercitii fizice regulat. O sa slabesti si o sa fii si mult mai sanatos/sanatoasa.

| peperonies a răspuns:

Singurele produse de slabit care functioneaza sunt ilegale. daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. daca esti fata las-o usor si cu fructele.
e atat de simplu.

| sabin89 a răspuns (pentru peperonies):

Altfel spus, sa nu mai manance nimic. happy

| peperonies a răspuns (pentru sabin89):

Deci daca iei toate alimentele din lume si extragi tot ce e facut cu faina, zahar, orez sau cartofi nu mai ramane nimic?
Uite iti dau eu niste exemple. oua. rosii. as continua dar e mult prea lunga lista.

| sabin89 a răspuns (pentru peperonies):

Ce poti sa zici de painea noastra cea de toate zilele? Sa o elimine si pe aia?

| peperonies a răspuns (pentru sabin89):

Mi se pare ca scrie destul de clar. are faina -> salut. e paine facuta fara faina dar bafta sa gasesti...

| Fluturaș34 explică (pentru sabin89):

CRED ca, am fost inteleasa un pic gresit. Eu nu am cerut diete, nu am cerut recomandari pentru a putea slabi. Nici nu am zis daca eu vreau sa slabesc sau cineva apropiat mie. Am intrebat doar daca produsele de slabit sunt bune sau nu. Am cerut doar pareri. Si intr-adevar, Sabin dupa unele raspunsuri ar trebui sa numai mananc mai nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra produselor de slabit. Ca sa slabesti, in primul rand trebuie sa mananci mai putin.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Se poate slabi si fara produse de slabit.

| LaraClarice a răspuns:

Contra. Nu fac nimic bun.

| dolceromania a răspuns:

Contra,dupa folosirea lor apar complicatii.

| Kiki20098 a răspuns:

CONTRA.
Cred ca cea mai buna metoda este sa incercam sa mancam sanatos, cate putin la ore relativ fixe si chiar daca nu avem posibilitatea si disponibilitatea de a face sport, macar sa incercam sa mergem pe jos pe cat posibil mai mult (in loc sa ne urcam in autobuz in drum spre casa, macar 1 statie - 2 sa le parcurgem pe jos). Am le serviciu colege care au incercat regimul disociat si a dat rezultate. Trebuie vointa. Lasati pastilele.

| Horusss a răspuns:

Contra,pot aparea tot felul de efecte adverse.

| georgianasiiulia a răspuns:

Contra poti slabi sanatos. Nu le recomand.

| WhiteandBlack45 a răspuns:

Contra. Aceste produse nu fac bine organismului. Mai bine incerci sa slabesti folosind o dieta adecvata si sa faci multa miscare.

| Secretstuff a răspuns:

Contra

| Deathmask20012 a răspuns:

Contra desigur deoarece fiecare organism functioneaza diferit si nu vei avea certitudinea ca functioneaza si pentru tine, pe langa asta ai nevoie de o dieta corecta si SPORT neaparat daca vrei sa slabesti, iti recomand un nutritionist ca sa slabesti.Nu da banii aiurea pe asa zisele produse de slabit.

| RazvanRazvan1994 a răspuns:

Depinde de produse si de categoria din care fac parte!

| Gavajuc_Mary_1997 a răspuns:

Contra,totul e o mare amageala pentru oameni care se lasa usor convinsi, nimic nu te poate ajuta sa slabesti in afara de sport si un regim alimentar corect.

| CasaCuMinuni a răspuns:

Contra! sunt niste prostii..nu te ajuta cu nimic