| JASMYNA88 a întrebat:

Probleme cu catelusa mea...a mancat otrava de sobolani. am dus-o dupa 20 de minute la veterinar, din momentul in care am vazut-o ca manca, atat mi-a luat pana la el, asta intamplandu-se chiar in ziua de Craciun. i-a dat un vomitant si i-a facut 2 injectii. asta e a2a zi in care a mai luat o serie de injectii, peste care trece destul de greu pentru ca injectiile acelea o dor foarte tare. a mai patit cineva asa/ oare are sanse de supravietuire? nu imi pot privi tatal de atunci, pentru c el a lasat punga in curte si a uitat de easad 1 zi am lasat-o afara sa se bucure de soare si uite ce se intamplacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Scapa sigur, linisteste-te. Otrava pentru sobolani contine anticoagulante. Veterinarul a intervenit prompt, eliminand otrava prin varsatura inainte sa apuce sa treaca din stomac in intestin. Iar catelusa nu a avut nicio manifestare hemoragica pana acum, semn ca otrava nu i s-a absorbit in organism. O sa te mai bucuri de ea ani buni de acum inainte. Cainii traiesc in medie cam 15-16 ani. Pekinezii sunt recordmenii speciei, pot ajunge si la 18 ani.

4 răspunsuri:
| PattyxPaty a răspuns:

Si o prietena a patit asta cu catelusul ei.A ramas cu cateva probleme la stomac, deoarece era cam batran (nici nu l-a dus la veterinar dupa accident), deci cred ca al tau va fi complet sanatos happy! Nu-ti fa griji! Si nu il invinovati pe tatal tau!

| Empathizer a răspuns:

Daca a supravietuit pana acum, sigur scapa cu viata. Se mai intampla accidente din astea, nu-l invinovati prea tare pe tatal tau. Bine ca s-a terminat cu bine, chiar daca injectiile acelea au fost dureroase pentru catel.

| JASMYNA88 explică (pentru Empathizer):

Da..stiu ca nu e doar vina lui, dar cand ai animale in curte nu cumperi otrava si o lasi oriunde. sunt ff trista pentru ca o iubesc enorm pe catelusa mea si mi-e tare frica sa nu o pierd. de 2 zile nu stiu pe ce lume sunt, nici nu am simtit Craciunul anul asta. si la nervi dau vina acum pe cine apuc. stiu ca nu e vina lui

| JASMYNA88 explică (pentru Empathizer):

E teckel, are 2 anihappy am inteles ca si ei triesc mult. sa te auda Dumnezeu si asa sa fie!

| Empathizer a răspuns (pentru JASMYNA88):

Scapa sigur, linisteste-te. Otrava pentru sobolani contine anticoagulante. Veterinarul a intervenit prompt, eliminand otrava prin varsatura inainte sa apuce sa treaca din stomac in intestin. Iar catelusa nu a avut nicio manifestare hemoragica pana acum, semn ca otrava nu i s-a absorbit in organism. O sa te mai bucuri de ea ani buni de acum inainte. Cainii traiesc in medie cam 15-16 ani. Pekinezii sunt recordmenii speciei, pot ajunge si la 18 ani.