| GulDan a întrebat:

Punctele negre ies si fara sa le storc? ca nu suport..si am incercat cateva remedi naturiste si degaba raman tot acolo.

Ce ar trebui sa mai fac altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Apeleaza la serviciile unui salon de cosmetica. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-puncte-negre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti pui iaurt pe fata exfoliaza super bine si faptul ca beau mult iaurt ma ajuta foarte mult gastro-intestinal sau ulei de masline cu zahar si lamaie mi-aa facut o piele de bebelus cu ceva acnee. dar asta doar daca nu beau foarte multa apa. si de asemenea mananc o gramada de avocado si iau ulei de limba mielului care desi nu au ajutat melancoliei mi-au facut pielea foarte moale oh si trebuie sa te hidratezi si sa iti iei ceva spf pe corp si pe fata chiar si daca ploua sau e seara sau esti in casa in fiecare zi, soarele imbatraneste si iti strica celulele pielii putand sa duca la ceva mai rau. a fost amuzantlaughing

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Eu ma dau cu baneocin si se duc daca dai in fiecare zi!

| laury24 a răspuns:

Fa cam 400ml de ceai de musetel(lasa-l in oala)stai in aburul de la ceai cam 10-20min pana ce ti se inmoaie fata iar apoi scoateti punctele negre. P.s.nu doare deloc.

| ariamont a răspuns:

Buna. Incearca asa : amesteci in cantitati egale gelatina din comert cu lapte, de exemplu 1 lingurita cu o lingurita, le pui pe aragaz, lasi pana cand se omogenizeaza si dupa iti pus pasta obtinuta unde ai punctele negre. La mine are efect.

| dudis32 a răspuns:

Da, eu am folosit niște benzi pe care le-am găsit în Carrefour, presupun ca le găsești peste tot și vad ca s-au diminuat. Sunt niște pliculețe cu tot felul de măști de fata și au și benzile astea. Dacă nu, poți întreba la farmacie. Eu îmi mai fac infuzii cu ceai și stau cu fata la abur, iar după scrub. Eu folosesc un scrub foarte bun cu extract de arbore de ceai de la The body Shop, dar mai îmi fac și din miere cu mălai sau cafea. Succes!