| Radandam a întrebat:

Raport de analiza hematologica ce inseamna? Mi-a făcut niște analize la spital pentru ca ma dusesem cu durere de cap și scrie Parameter și sub asta sunt vreo 29 de rezultate. Mi-o fi făcut în cele 29 și pentru cheaguri de sânge la cap? Sau sa vadă dacă e hematom? S-ar vede la analize sânge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu întrebi medicul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Analiza hematologica inseamna analiza a sangelui.
Cei 29 de parametri sunt niste indicatori ai sangelui si fiecare inseamna ceva, cum ar fi numar de celule rosii, numar de celule albe si altele.
Acum mergi la medicul de familie cu raportul de analiza si iti interpreteaza el rezultatele.