| malina_9455 a întrebat:

Rog doar fetele sa raspunda: luna trecuta nu mi-a venit ciclul tebuia sa vina pe 8 iar in februarie nu mi-a venit deloc. nu am nici dueri de burta, nici nimic. prima oara cand mi-a venit a fost in ianuarie. ce se intampla? plssss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca in primele luni, menstruatiile sa se succeada neregulat. Atata timp cat nu ai dureri, poti astepta pana la 6 luni. Daca timp de 6 luni nu ai alta menstruatie, e cazul sa te vada un pediatru si/sau un ginecolog.

| cosima11 a răspuns:

Daca nu de mult a inceput sa-ti vina, stai linistita...asa e.nu vne regulat de la inceput. mie la inceput imi venea odata la 3-4 luni.sau cum spune si alina, acum cum e perioada asta rece s`a putea sa fi racit.

| Raluca1724 a răspuns:

Cred ca este o disfunctie hormonala, dar ar fi bine sa-i spui mamei tale si sa consulti un medic ginecolog.

| Betty a răspuns:

Stai linistita nu e nimic grav.Ciclul trebuie sa se regleze, asta poate dura ani.Nu este obligatoriu sa vina in fiecare luna la aceeasi data, el poate veni odata la doua saptamani sau o data la 2 luni.Este absolut normal, nu te ingrijora:*

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

E ceva normalwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai inceput activitatea sexuala se poate sa : fii racita, sa fie o dereglare endocrina, sa fi avut un soc stres de examene sau de alta natura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Daca prima oara cand ti'a venit ciclul era in ianuarie 2010, nu ar trebui sa te ingrijorezi. Va continua sa fie asa, sa iti vina, sa nu iti vina, sa nu iti vina la data corecta, pentru ca asa este la inceput, ciclul este neregulat. Asa va fi in prima perioada a menstruatiei. Ciclul se reguleaza in 2-3 ani, asa ca nu ai de ce sa te sperii, este ceva normal.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa te ingrijorezi.gandeste-te ca poate e o dereglare. daca esti la inceput e normal sa nu fie regulat.cred