| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU am si eu o intrebare ti-n dieta si am slabit 11 kg in 8 zile ii sanatos sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ambassaderåd a răspuns:

Nu. O cadere rapida (slabire) in greutate intr-un timp foarte scurt te face sa fii cum vrei tu dar dupa aceea intervine infometarea, poftele si nu te poti abtine. Si in cele din urma. te ingrasi din nou. Spun din propria experienta si sfatul meu este sa slabesti usor, in timp, sanatos si cu cap. Pana la urma toti suntem frumosi, numai ca vedem lumea cu alti ochi happy.

| raluk27 a răspuns:

Nu. Pe langa faptul ca risti sa te ingrasi din nou in timp record, gandeste-te cat are de suferit elasticitatea pielii. E prea brusca pierderea in greutate si va fi foarte greu sa o mentii. Eu zic sa mergi cu pasi inceti, dar siguri. Un ritm normal e de 4-5 kg pe luna. Cu cat timpul de slabire e mai mare (adica tinde spre normalitate), cu atat greutatea se va stabiliza si nu o sa mai pui la loc kg asa usor.

| Furnicutza a răspuns:

Da si nu.Adica cu siguranta te simti mai bine. Dar ai grija sa nu iti scada imunitatea, si nivelul normal al vitaminelor in corp. Felicitari.

| DiiiAnAaaa a răspuns:

Imi spui si mie cum ai reusitbig grin :*batting eyelashes

| Bad2Fast a răspuns (pentru DiiiAnAaaa):

Luni - ora 9 un fruct, 1- legume 200 gr - 6 salata de fructe 200 gr box 2 ore abdomene 30 seara si dimineata bicicleta o ora
Marti - ora 9 un morocov 1-salata de fructe 300 gr alergare 2 ore 6- carne de pui, cartofi total 200 gr 30 de abdomene seara, dimineata box 1 ora
Miercuri ora 9 - 2 oua fierte 1- carne de rata cu salata si lamaie 300 gr flotari 30 6 fructe de mare 100 gr alergare 2 ore 30 de abdomene dimineata si seara o ora cu bicicleta
Joi ora 9- 2 legume la alegere eu am ales o rosie si ceapa putin ulei de masline alergare 30 de minute 1 o ciorba... eu am ales ciorba de legume sala 3 ore 6 - 2 fructe la alegere eu am ales o portocala si banana 2 ore cu bicicleta si 20 de tractiuni
Vineri ora 9 salata de legume 200 gr alergare o ora 1 conserva de peste amestecata cu rosii 300 gr box 3 ore 6 - 3 fructe la alegere eu am ales un kiwi clementina si avocado
sambata 9- fructe de mare 300 de gr 1- vinete fara maioneza 200 gr 2 ore cu bicicleta 6- 2 fructe la alegere seara club... si in club apropo fara alcool o cafea un energizant maxim apoi... seara cand iesi de la club daca poti putin sex nu strica cat te tine laughing
dUMINICA 9- un ceai de tei si prune uscate 100 gr box o ora 1 carne de pasare la alegere cu garnitura eu am ales pui fiert cu sfecla rosie si supa de taitei 6 - 2 fructe la alegere eu am ales kiwi si ananas 30 de abdomene seara, dimineata seara club, din nou sex apropo fara sare si altele condimente fara alcool si fumat fara munca ai nevoie de multa ambitie si rezistenta nu-l recomand deoarece ii foarte dur si strict. Apropo Mersi la toti

| DiiiAnAaaa a răspuns (pentru Bad2Fast):

Ai mersi dar mi`e lene si sa citesc laughing :*
am crezut ca e ceva mai simplut.

| adinagabi20 a răspuns:

Of doamne ..nu e bine deloc[-xslabeste regulat nu asa in cateva zile