| K4ppy a întrebat:

Sall all! Am o problema cu piciorul stang. Mi s-a umflat tare langa genunchi, mai jos putin, si ma doare de nu mai pot, m-am dat cu toate aliifiile si tot nu mi-a trecut... Ajutati-ma. Cel care raspunde corect priemjte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Abstract123456 a răspuns:

Salut! Asa am avut si eu dar la piciorul drept.am fost la doctor si mi-a spus ca am entorsa si mi l-a bagat in ghips.ma rog sper sa nu ai asa ceva dar du-te la un control cat mai repede ca se poate agrava...Bafta!

| K4ppy explică (pentru Abstract123456):

Am fost la medic si mi-a spus ca nu stie ce am.A zis ca imi face trimitere la radiografie dar nu pot sa ma ducsad, ce sa fac? nu pot sa merg normal, shiopatez.

12 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Te-ai lovit sau ai calcat stramb pe el? Mergi la ortoped cat mai repede sa iti faca o radiografie. Medicul de familie nu are de unde sa stie ce ai.

| K4ppy explică (pentru BGDs):

Nu m-am lovit deloc.sad, nikii nu am calcat stramb.deci,E umflat langa muschii sus la tibie putin mai sus...
sad si nu stiu dc ma doare.mi s-a si umflat.m-am tras cu gheara dracului, cu fenibutalzona si nimicsad, ajutati-macrying( am pus si gheata si nimiccrying k mz pentru raspunsuri

| BGDs a răspuns (pentru K4ppy):

Inca o data iti zic, mergi cat mai repede la doctor. Nu e vorba de entorsa, luxatie sau fractura. E posibil sa fie ceva mai grav de atat si trebuie diagnosticat cat mai repede. Ce varsta ai si de unde esti?

| K4ppy explică (pentru BGDs):

Am 12 anihappy, sunt din judetul ialomita orashul tandareihappy

| K4ppy explică (pentru BGDs):

Dami id-u tau de mess.acolo putem vb mai binesad

| BGDs a răspuns (pentru K4ppy):

Daca erai din Bucuresti puteam sa iti recomand un medic la care sa te duci dar acolo nu cunosc pe nimeni. bogdan. sp88 e id-ul meu

| K4ppy explică (pentru BGDs):

Dar fara sa ma duc la medic nu pot sa fac nimic?crying ceva care sa imi treacacryingnu stiu...luni am meci si nici nu pot sa joc...

| BGDs a răspuns (pentru K4ppy):

Pai daca te doare asa tare, iti dai seama ca nu ai cum sa joci. Nu prea ai cum sa stii ce ai acolo exact daca nu te duci la medic

| anddclaus a răspuns:

Buna
In primul rand de ce dtai acasa si nu consulti medicul de familie?
In al 2 lea nu asculta sfaturi decat de la medici
Grabeste-te si du-te la medic cu siguranta iti va da o crema antiinflamatorie poate niste pastile si te va trimite sa faci o radiografie

Bafta

| K4ppy explică (pentru anddclaus):

Poi am fost la medic.si a zis ca nu stie ce am...Mi-a zis sa ma duc la radiografie...Dar nu pot sa ma duc.:. Vreau ceva care sa pot sa imi pun la picior sa imi treaca.
. oricum mz pentru raspuns

| axeldavid a răspuns:

Salut.am patit ceva de genul asta aveam meniscul stang rupt doctorul a spus sa pun gheata si ca alifie cel mai bun pentru dureri si vindecare este fastum gel. bafta poate nu e ceva serios.