Întrebare recomandată | madalin307 a întrebat:

Sall am 17 ani jumate credeti ca mai pot creste 2cm sa fac 1.80?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cresterea in inaltime dureaza pana la 21-22 de ani. Avand in vedere varsta, desi nu exista o baza pentru calculul sau limita cresterii, sigur vei primi cei doi cm.doriti.Poate chiar mai mult.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, foarte posibil.

| wolder a răspuns:

Eu zic ca sunt sanse

| dorin1995 a răspuns:

Nu.

| AnnyLovx a răspuns:

Da, dar foarte greu, ai crescut repede intre 13 si 15 ani, de acum incolo mai cresti dar mai greu

| alexuutzz a răspuns:

Salut un om creste din cate stiu eu(din ceam invatatla biologie prin liceu) pana la varsta de 21 de ani deci ai toate sansele, oricum oameni se dezvolta diferit unu fata de altul, fundita?

| jan500 a răspuns:

Da, deoarece pers. de sex masculin, se dezvolta pana la 18-19 ani!

| bobita99 a răspuns:

Eu am 15 ani si am 1.81 am inteles ca putem sa crestem pana la varsta de 21 ani depinde de persoana. Fundita?