| CosminBone a întrebat:

Sall! Am o problema care ma cam framanta cu penisul, nu stiu daca am fimoza asta e faza, nu stiu ce fimoze exista la mine.Capul e ca un triunghi ceva de genu si un pic mai jos am niste inele un fel de linii! Si daca trag tare nu iese capul adevarat afara e ca un fel de buza, haideti va rog nu radeti sad si spuneti-mi ma agit degeaba si mi-e frica! Am 13 ani! Si nu ma doare cand trag tare doar ca nu iese capul afara! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| andreirapid a răspuns:

Pai si de ce nu te duci la medic? Mamicu-ta stie de asta? Ar fi bine sa aflte, fiindca e destul de grav! Daca se lipeste pielicica aia, poti avea probleme cu urinarea... Du-te!

| cine1cine a răspuns:

Păi dacă zici că ai 13 ani, tu beneficiezi de control gratuit din partea statului. Dacă iți este rușine să vb cu părinții tăi, atunci poți merge cu incredere la un specialist de la spitalul de copii din orașul tău. Acest medic cunoaște psihologie, știe cum sa discute cu un puști al cărui penis e cu probleme. Si nu te costă nimic! Mergi și vorbește cu medicul ca și cum ai vorbi cu un prieten. Fără frică, fără jenă. El știe ce să-ți facă! Și varianta doi este să mergi la tatăl tău și să discuți cu el! Baftă! Și ai grijă că e in joc bărbăția ta!winking

| elyn a răspuns:

Da,pare fimoza, trage incet pana cedeaza,(mereu, ca un exercitiu) dar e indicat sa mergi la un pediatru, multa sanatate!