| MMFlorin a întrebat:

.. am avut rubeola, rujeola nu stiu sigur doar ca stiu ca eram plin de pete mici peste tot am stat o saptamana in casa dupa care am iesit afar... mai aveam niste bubitze mici pe picioare imi revenise pofta de mancare totu bine si frumos, au trecut 4 zile de atunci totu era bine ma simteam minunat insa azi dimineata am facut cateva flotari. antrenamentu meu. si dupa ce trm m-am trezit cu pete iar pe maini burta etc. dupa care mi-au trecut ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Buna! Si eu am deja a 7 a zi de rubeola.Tre sa astepti pana trec si astea, nu mai face niciun fel de efort fizic timp de 10 zile.Ai grija de tine ca de flotari ai timp berechet dupa.Sanatate!

| MMFlorin explică (pentru Abcfunny):

Poi si am voie afar?

| MMFlorin explică (pentru Abcfunny):

Deci nu mai trebuie sa fac flotari sad timp de 10 zile? dar am voie sa merg la scoala nu?

| MMFlorin explică (pentru Abcfunny):

Sa inteleg ca rubeola e in mine. si nu mi-a trecut afar am voie dar fara efort ca iese? corect nu?

| Abcfunny a răspuns (pentru MMFlorin):

La rubeola nu ai voie sa faci baie, efort fizic si sa iesi afara ( deci nu ai voie la scoala) timp de 10 zile. Stai si tu linistit zilele astea care au mai ramas. Sanatate! Alte intrebari daca ai te astept pe privat.

| MMFlorin explică (pentru Abcfunny):

Eu nu am bube... am stat o saptamana mi-au trecut.

| Abcfunny a răspuns (pentru MMFlorin):

Si mie mi-au trecut bubitelehappy. Deci mai ai 3 zile de stat in casawinking