| Anonim123321 a întrebat:

ce exercitii pot face cu gantera(si in ce zi da in ce zi nu...) pentru a mi se ingrosa mainile(le am foarte subtiri)! multumesc anticipat cel mai bun raspuns primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mysw a răspuns:

Salut! Stai in picioare, tinand talpile departate cat distanta dintre umeri. Prinde greutatile, cate una in fiecare mana, tinand coatele indoite si apropiate de corp, palmele orientate spre interior. Pivoteaza pe piciorul stang si intoarce umarul stang si soldul stang spre dreapta in timp ce intinzi bratul stang in fata, ca si cum ai lovi in ceva. Miscarea trebuie sa fie usoara si controlata. Trage apoi bratul stang spre umar, in timp ce revii cu corpul la pozitia initiala.

Executa aceleasi miscari si pentru bratul drept (rotindu-te spre stanga). Aceasta este o repetare. Fa apoi doua seturi a cate 4 serii. sper sa te ajute, bafta!

| Anonim123321 explică (pentru Mysw):

Daca poti pune si un video... ai funda

| Anonim123321 explică (pentru Mysw):

Daca poti pune si 1 video ai funda