| CAMIOANIEEE a întrebat:

O intrebare de interes:E adevarat ca daca corneea ti se distruge nu mai poti vedea? Daca da atunci numai cu un transplant de cornee se poate rezolva? Cu ochelari am inteles ca nu se poate, ca poti sa porti cat timp vrei tu ochelari tot n-o sa-ti revina vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Daca corneea se opacifiaza, lumina nu mai poate patrunde in ochi. Corneea opacifiata este ca un capac pus pe ochi. Ochelarii nu au ce rezolva. Inlaturarea capacului, da!