| MihaiRaul96 a întrebat:

Salut,sunt baiat, am 18 ani, aproape 19, si sunt cam mic de inaltime, am 1.67 - spre 1.68, nu am facut nici un sport, tin sa precizez ca sunt cel mai inalt din familie, mama 1.60 si tata 1.65, doar bunicul din partea tatalui este mai mare 1, 70 parca. Intrebarea este, mai pot creste macar 2 cm?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti :
Streching
Baschet
Inot
Kangoo Jumps
Stai atarnat de o bara timp de 10 minute pe zi
Dormi 8 ore pe noapte sau mai mult.
Mananca sanatos adica nu toate porcariile.
Nu ridica greutati.
Baietii cresc pana la 20 de ani sau poate mai mult, dar trebuie sa te ti de exerciti, nu exagera, fa'le moderat.

1 răspuns:
| DenisaMuntean a răspuns:

Nu stiu, ar fi cazul sa te apuci de un sport. Volei sau baschet. Dar repede si sa joci serios, poate vei creste mai mult. sunt de inaltimea ta si am 13 ani deci.