| anonim_4396 a întrebat:

Salut :3!
Vreau sa slabesc vreo 3 kg.
Intrebarile mele sunt :
Cam cate calorii arde un om pe zi?
Cate calorii inseamna un kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Siinister a răspuns:

Buna.
1.Arde atat cat te misti. Un corp sanatos arde 1800-2000 kcal stand doar in pat. dar nu face ca grasimile sa nu se mai depuna. Adica daca nu faci miscare nu ajuta cu nimic. Organismul catablizeaza mancarea transformand-o in energie dar nu te poate slabi. doar arde ceea ce mananci si te ajuta sa traiesti, dar iti depune ce e in exces. Dar, de obicei 1000kcal fara sport, fara nimic.
2.1kg = Aproximativ 7.716 calorii.
Sper ca te-am ajutat. ^w^