| Mihai8767 a întrebat:

Salut. A mai patit cineva sa simta o presiune in cap, fara durere, care este mai intensificata in zona fruntii, mai mult ca o apasare? Ma confrunt de ceva vreme cu aceste simptome si nu stiu cum sa scap de ele. Cateodata se mai potolesc dar nu dispar complet, alta data nu pot sa imi fac lucrurile de zi cu zi. Stie cineva ce ar putea fi? De multe ori cand se intensifica parca lumea mi se pare schimbata, parca unele lucrurile sunt ascunse, uit lucruri de moment, dar mai tarziu mi le aduc aminte perfect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu meregi la medic crezi ca vei gasi rezolvarea aici? Si cu nivel asistent abia sunt cateva persoane pe aici dar medici?

| Mihai8767 explică (pentru Salontanul):

La medic sunt deja programat peste cateva zile, am vrut sa vad daca mai sunt persoane care au aceleasi simptome ca si mine.

| StrongHeart a răspuns:

Acolo e lobul frontal. Daca uiti si chestii din astea, treaba e cusuta cu ata alba. Nu vreau sa te sperii mai ales ca urasc superstitiile din fire, dar iti zic doar atat, sa ai grija pe cine inviti in viata ta si cu ce fel de energie te incarci. Nu toti iti vor binele.
Sanatate, numai bine!

| blackann a răspuns:

Poate fi sinuzita. Sau doar o migrena.