| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, acum 2 zile am descoperit ca am smegma la penis, e adevărat ca am neglijat igiena. Faza e ca nu știam ca poți face asa ceva dacă nu te speli des. Am citit despre aceasta chestie și am început din aceasta seara sa spăl penisul calumea, după cateva mișcări sus-jos ale penisului am observat ca ieșea smegma, la un moment dat a apărut mucegai pe capul penisului chiar de dedesubtul preputului, am luat o cana mare cu apa calda și am turnat peste penis făcând ca presiunea sa înlăture prepuputul însă mucegaiul tot acolo a rămas, cum îl pot îndepărta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Pana ajungi la medic, cumpara Asocilin de la farmacia veterinara (este pentru ochi), te dai seara dupa ce speli cu apa calda si sapun.
Cu timpul o sa dispara problema.

| ANONIM12737 explică (pentru ioana748):

Am făcut baie și în aceasta dimineața și a căzut acea smegma de sub preput, am controlat penisul si nu se mai afla nimic...

| ioana748 a răspuns (pentru ANONIM12737):

Buna,
Ma bucur ca a si disparut.
happy

| ItachiUchiha69 a răspuns:

Îți sugerez sa te duci la un medic specialist

| CristiCostin a răspuns:

Miroase urat? Du-te La urolog