| cancer111 a întrebat:

Acum 2 zile mi-a aparut un glod pe unul din testicule(cei drept). In prima zi m-a durut dar acum nu ma mai doare. Am 15 ani, peste 3 luni fac 16. Cred ca am cancer testicular, astept inca o zi sa vad ce se intampla, daca se retrage, si o sa le spun parintilor cu intentia de a merge la medic. O sa am nevoie de operatie daca l-am depistat foarte repede? Trebuie sa imi taie(ia) testiculul afectat? o sa raman doar cu unul? vai mai putea intretine relatii sexuale dupa? Va rog ajutati-ma, dau funda repede...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Deci ai aflat ce ai?
A avut cineva din familia ta cancer? Daca nu atunci nu cred ca ai sanse prea maricele sa ai cancer, poate o tumoare dar asta se poate trata.
Dar mai sunt si alte chestii care pot aparea, nu doar astea 2.

| cancer111 explică (pentru Wehrmacht):

Cred ca am aflat ce este, este un variocel este inofensiv, dar trebuie sa fie operat.

2 răspunsuri:
| IMarriia a răspuns:

Lol nu ai cancer ma baiatule laughing)